22
imkanlar
03
Ara 2019
UZMAR dan Fakültemiz Denizcilik Eğitimine Büyük Destek

Fakültemiz adına önemli bir gelişmenin ilk adımı atıldı. Deprem nedeniyle kullanılamaz duruma gelen eski yatılılık yemekhane binasının ve içinde bulunan laboratuvarların yapımı projesine Fakültemiz mezunlarından Kaptan Altay ALTUĞ’un kurucusu olduğu UZMAR Denizcilikten büyük destek geldi.

İTÜ Denizcilik Fakültesi'nin yeni laboratuvar ve yemekhane binasının yapımı işini üstlenerek, yeni laboratuvar ve yemekhane binası yapımı protokolü 30 Kasım 2019 tarihinde imzalandı.

İmzalar, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet KARACA ile UZMAR Yönetim Kurulu Başkanı Noyan ALTUĞ tarafından atıldı.

"Baybaba'ya şükranlarımızı sunuyoruz"

Rektör Prof. Dr. Karaca, UZMAR’ın kurucusu “Beybaba” Kaptan Altay Altuğ’a şükranlarını sunduğunu belirterek, “Bu yardımların büyüyerek devam etmesini diliyoruz. Diğer dostlarımızı da motive edecektir. İyi ki varsınız. Sağ olun, var olun” dedi.

 “Denizden aldığımız denize veriyoruz”    

UZMAR Yönetim Kurulu Başkanı A. Noyan Altuğ ise, “sizlere babamızın selamını getirdim” diye başladığı konuşmasında şunları söyledi : “Babamın bir sözü vardır; YDO. Yedirdi, doyurdu, okuttu. Bize her zaman ‘müteşebbis olun’ dedi. Abim Kaptan Kaan Altuğ ile beraber denizcilik eğitimine her zaman yardım edeceğiz. Bunu bir vazife edindik. Babamın bir sözünü daha hatırlatmak isterim : ‘Denizden aldığımızı tekrar denize veriyoruz”

 

uzmar1
uzmar2
uzmar3
uzmar4
yemekhanebinasi
yemekhanebinasi3
yemekhanebinasi2
yemekhanebinasi5
yemekhanebinasi4
yemekhanebinasi6
yemekhanebinasi7